9.2.2021 22:32

Zlomový bod mojí kariéry

V roce 2016 se stala věc, která mě hodně nakopla a donutila, abych na sobě začal víc pracovat a posouvat se dál.

Rok 2016 pro mě byl od začátku výzva. V tomhle roce jsem se chtěl soustředit jen na velké závody typu mistrovství Evropy a světa. Všechny menší závody jsem posunul na druhou kolej.

Obzvlášť jsem se soustředil právě na mistrovství světa. To se totiž konalo v nedaleké Trnavě na Slovensku. Že tam mistrovství světa bude jsem věděl už dlouho dopředu a měl jsem spoustu času se pořádně připravit.

Postup byl prakticky stejný jako na všech jiných závodech. Vybrat hudbu a začít stavět dvouminutovou rutinu. Všechno mi časově skvěle vyšlo a při odjezdu na Slovensko jsem si říkal, že tohle budou moje závody. Byl jsem skvěle připravený a měl jsem dobrou formu. To jsou dvě zásadní věci.

Opět jsem musel projít kvalifikací a semifinálem, abych se dostal do finále.

Kvalifikace se mi povedla skvěle. Míček mi spadnul jen jednou a dostal jsem se semifinále. To už bylo trochu horší. V semifinále mi míček spadnul 3x a já jsem byl na vážkách, jestli se do finále dostanu.

Naštěstí to dobře dopadlo a do finále jsem se dostal.

Mezitím jsem hrál ještě další disciplíny jako sick 3 (Tři nejlepší a nejtěžší triky, které na sebe navazují) a shred 30 (30 vteřinová hra, co možná nejtěžších triků jdoucích po sobě.) V obou disciplínách se hodnotí obtížnost triků. Čím těžší kombinace, tím lepší umístění. Tyhle disciplíny jsem měl jako okrajové. Nejvíc jsem se soustředil právě na dvou minutovou rutinu.

V den finále jsem klasicky ležel v hotelu na pokoji, abych měl klid a mohl se soustředit. Jen po obědě jsem si šel svojí rutinu jen vyzkoušet.

Přišel večer a samotné finále. V tu chvíli jsem už začal být hodně nervózní.

Ale stres jsem odboural a finále se mi povedlo dobře. Dokonce jsem měl pocit, že by se mohlo stát, že bych vyhrál první místo a stal se poprvé v životě mistrem světa. Míček mi jednou spadnul a stalo se to u jednoho z nejlehčích triků, u kterého to vůbec šlo. bylo to skoro na konci a já už si chtěl trochu odpočinout a nedal jsem do toho triku žádnou sílu.

Než bylo vyhlášení výsledků, tak jsem se o svém vystoupení bavil s několika lidmi a všichni říkali, že sami nevědí, že to bylo hodně vyrovnaný.

Výsledky se vyhlašovaly od 8. místa. Když vyhlásili 4.místo a já to nebyl, tak už jsem měl jistotu, že budu na bedně a v tu chvíli jsem začal být spokojený. Nakonec jsem skončil na 3. místě a tím si připsal na konto do té doby nejlepší umístění.

Můžu říct, že taková věc je hodně motivující a já jsem dostal impuls, abych dál trénoval a piloval triky, ve kterých jsem slabší.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected].

Ohodnoť blog
1
Odeslat správu
Čau ahoj, moje jméno je Patrik a současná situace, která se děje křížem krážem ve světě mě donutila přemýšlet, co dělat se svým volným časem, kterého za poslední dobu přibylo. Od 6 let se aktivně věnuji sportu, vyzkoušel jsem jich mnoho, ale nakonec jsem zůstal u jednoho, ve kterém se mi podařily velké věci. Tím sportem je Footbag - většina z vás ho bude znát pod názvem Hakysak. Ano, je to ten malý míček plněný rýží, se kterým si parta lidí kope v parku v kolečku. Až na ten rozdíl, že já u toho vydržel a z parku jsem se přesunul na pódia před davy lidí. V mém blogu vás provedu mojí dlouhou cestou, která se ale vyplatila! Pojďme na to :)

Chceš vědět, když PatrikCrn přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.

Další články autora

Zobrazit všechny
30.12.2021 00:50
Na skok do Milána
11.12.2021 00:23
Potřetí mistrem světa!
23.2.2021 20:36
Mistr světa