Palác Dlážděná: Luxusní bydlení v srdci Prahy. Nahlédněte dovnitř!

Jak vypadá bydlení v novorenesančním paláci, které odpovídá životu ve 21. století? Jak se architektům podařilo zkombinovat historický odkaz, moderní technologie a maximální komfort? Podívejte se sami.

Tam, kde se historie potkává s budoucností...

Přímo v historické čtvrti Nové Město pražské, které náleží ke Světovému kulturnímu dědictví UNESCO, je zasazený Palác Dlážděná. Již více než sto let tvoří nedílnou součást ulice Dlážděná, pamatuje Masaryka i časy Rakousko-Uherska. Na konci 19. století se o jeho vznik zasloužil architekt Václav Sigmund, mj. také autor slavného domu Na Kocandě na Starém Městě pražském.

Na podobě objektu se podepsali i architekti Lamp a Fuchs, kteří ve dvacátých letech 20. století navrhli přístavbu jednoho patra a dokonce zde vybudovali výtah. Psal se přitom teprve rok 1923. Bohužel, do podoby objektu negativně zasáhly stavební úpravy v padesátých letech minulého století. Tehdy došlo k necitlivé proměně na kanceláře.

Až v roce 2020 dům získal zpět svoji původní bytovou funkci, raritní rekonstrukce mu navrátila i jeho historickou hodnotu. A nejenom to. Architekti společnosti PSN a studia Jakuba Ciglera dokázali dům připravit na život 21. století. Jak vysvětluje architekt PSN Jakub Žoha:

Interiéry i exteriéry objektu byly v minulosti poznamenány úpravami, a zejména přestavba z druhé poloviny 20. století objektu vzala mnohé z jeho historického vzhledu a kvality. Proto bylo snahou vrátit domu celkovou rekonstrukcí jeho původní reprezentativní a honosnou tvář, čistotu a materiálovou pravdivost.“

Ze života v Paláci Dlážděná...

Historické hodnoty a dispozice umožňující pohodlné bydlení. Řemeslná zručnost starých mistrů, neorenesanční dekorace a štuková výzdoba, spolu s prestižním vybavení značek Laufen a Laufen by Kartel, Hansgrohe, P.M.H. nebo Villeroy & Boch. To je bydlení v Paláci Dlážděná. Svým obyvatelům nabízí i prostorné balkony, vyhlídkové terasy nebo odpočinkovou zahradu ve vnitrobloku, na střeše podzemních garáží. K dispozici jsou služby recepce a privátní wellness se saunou a posilovacími stroji. Tak vypadá luxusní bydlení.

Chcete vidět víc? Podívejte se do fotogalerie tady...

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
3
Odeslat správu
Inspirace pro bohatý život není nikdy dost.

Chceš vědět, když Žít si jako král přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.