11.1.2021 19:40

Neobvyklý sport

Ve světě existuje mnoho sportů, které nejsou tak známé jako například fotbal, hokej, basket, apod. Jeden takový mi změnil život.

Sportu jsem se aktivně začal věnovat už v 6 letech. Tehdy jsem začal hrát fotbal v jednom vesnickém týmu. Můj táta je velký fanoušek fotbalu, a proto jsem do toho byl trochu tlačený. Ze začátku jsem byl nadšený hráč, ale postupem času se můj pohled na fotbal začal měnit. Přes týden jsem chodil na tréninky a každou sobotu jsem musel vstávat a jezdit na zápasy a turnaje. Každou sobotu v zapocené a smradlavé šatně, kde se neřešilo nic jiného než fotbal.

Postupem času jsem od fotbalu trochu upustil a zkoušel jsem jiné sporty, nejvíc asi nohejbal, který mě bavil o dost víc než fotbal. Postupem času jsem začal zjišťovat, že kolektivní sporty pro mě nebudou tou správnou volbou.

Zlom přišel v roce 2007, kdy mi bylo 12 let, a kdy ještě nebylo pozdě začít s něčím novým.

V ten rok jsem se seznámil s Tomem, který hrál Footbag. Že nevíte, co je to Footbag? Vůbec nevadí, taky jsem to nevěděl a za jiných okolností bych to pravděpodobně nevěděl do dneška.

Sport Footbag budete znát spíše pod pojmem ,,Hakysak''. Že už vám to něco říká? Dost pravděpodobně ano. Je to ten malý míček, který spoustě z nás háčkovala a plnila rýží naše babička. Ani já jsem nebyl výjimka a měl jsem jich hned několik. Většinou si s hakysakem kopali lidi před školou, nebo v parku v kolečku. V roce 2007 jsem zjistil, že je možné zkoušet a dělat různé triky, které ne každý dokáže. A tak jsem začal - trénoval jsem každý den i několik hodin a na začátku svojí cesty jsem ani ve snu netušil, že se jednoho dne můžu stát například mistrem světa.

V příštím článku vám ukážu další kus svojí cesty.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected].

Ohodnoť blog
8
Odeslat správu
Čau ahoj, moje jméno je Patrik a současná situace, která se děje křížem krážem ve světě mě donutila přemýšlet, co dělat se svým volným časem, kterého za poslední dobu přibylo. Od 6 let se aktivně věnuji sportu, vyzkoušel jsem jich mnoho, ale nakonec jsem zůstal u jednoho, ve kterém se mi podařily velké věci. Tím sportem je Footbag - většina z vás ho bude znát pod názvem Hakysak. Ano, je to ten malý míček plněný rýží, se kterým si parta lidí kope v parku v kolečku. Až na ten rozdíl, že já u toho vydržel a z parku jsem se přesunul na pódia před davy lidí. V mém blogu vás provedu mojí dlouhou cestou, která se ale vyplatila! Pojďme na to :)

Chceš vědět, když PatrikCrn přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.

Další články autora

Zobrazit všechny
30.12.2021 00:50
Na skok do Milána
11.12.2021 00:23
Potřetí mistrem světa!
23.2.2021 20:36
Mistr světa