Udrž to: 9 tipů na nákup v sekáčích

Často se mě ptáte, jak se mi daří nakupovat v sekáčích. Upřímně, neexistuje tu jedna univerzální rada (jako ostatně nikdy na nic), ale je pár věcí, o kterých si myslím, že stojí za to znát.

Vlastně je to jednoduché, mám to v genech. Mamka nás od mala neoblékala do ničeho jiného než do věcí z druhé ruky. Důvod byl prostý – 90. léta, malé město, do kapsy hluboko a obchody s hezkými kousky nikde. Kupovat dětem nové oblečení, když z něj za půl roku vyrostou nebo si ho hned po hodině zašpiní, nemá přece moc cenu. Skvěle o tomto problému píše Kamila Boudová.

Teď na vysoké vycházím z přesvědčení, že není nutné zahlcovat planetu novým a novým oblečením. Zároveň mám také možnost definovat, kdo jsem a najít doslova poklady, kterým můžu vdechnout nový život. Nákup v sekáči je jako honba za pokladem, ukrytým na dně moře a když ho získáte… prostě terno! Věci, které jsem sehnala v sekáčích, jsou mými nejoblíbenějšími kousky v šatníku. Teď už si zbývá jen říct, jak takové můžete najít i vy!

Náhoda. Nejít do sekáče s tím, že hledám konkrétní kousek. To odejdete maximálně naštvaní, protože tak to v těchto obchodech nefunguje. Tady platí zákon náhody a čistého štěstí.

Je fajn mít sestavený wishlist kousků, které by váš šatník rád přivítal. Po těch se při návštěvě sekáče podívat, pokud tam nebudou, smůla. Musíte počkat do příště.

Ale třeba objevíte něco jiného, úžasného. Pak je tu pravidlo číslo čtyři.

Využitelnost. Řekněte si, jestli daný kousek opravdu potřebujete. Pokud ho zvládnete skombinovat do tří a více možných outfitů, je váš. Pokud ne, patří zpátky na ramínko. Zbytečně by vám ve skříni překáže. Pozn. sekáče jsou plné úžasných extravagantních kousků, které se vám na první pohled můžou zdát skvělé, ale ve skutečnosti by zabíraly akorát místo.

Materiál. Okoukněte u vašeho nového pokladu materiál (polyester a akryl NE, hledejte vlnu, kašmír, bavlnu – sekáče jich jsou plné) a stav. Může se stát, že kousek bude mít dírku či jinou vadu – zvládnete ji zašít nebo opravit?

DALŠÍ TIPY NAJDETE V ČLÁNKU NA BLOGU.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected].

Ohodnoť blog
0
Odeslat správu
Karo - děvče z Prahy milující styl, šarm a nenucenost Pařížanek, studující mezinárodní obchod a snící o životě v Antwerpách. Miluji rána a to, že jsem oblečená za 5 minut - díky Capsule Wardobe. Chcete taky? Čtěte!

Chceš vědět, když yourinkpotstory přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.