16.9.2020 17:05

Sezóna ještě neskončila, plavecká škola pro psy je stále aktuální

Jak naučit psa plavat? To je otázka, která má jasnou odpověď. .. Přesto kolem plavání psa panuje mnoho nejasností, které pomáhá vyřešit plavecká škola pro psy.

Každý pes plave, jde o to jak

Každý pes instinktivně ovládá plavecké pohyby, proto není třeba ho plavání učit. Problém je strach z vody, kteří někteří psi pociťují. Házet bázlivého psa do vody, aby pochopil, že plavat umí povede jenom k prohloubení jeho strachu. Chce to postupovat po malých krůčcích a respektem a ohleduplností vůči psovi. Plavání za to stojí.

Plavání pro psa představuje ideální letní sport. V parných dnech je to jeden z mála sportů, který je pro psy vhodný. Efektivně napomáhá udržovat kondici psa. Pohyb ve vodě je prospěšný jako prevence kloubních potíží i jako rehabilitace.

Plavání nese celou řadu pozitivních přínosů, ovšem za podmínky, že pes plave správnou technikou. Známkou, že o správnou techniku nejde je šplouchání vody všude kolem psa.

Plovací vesta není jen pro neplavce

Správnou techniku a bezpečnost plavání zajišťuje plovací vesta pro psy. Je to pomocník efektivního tréningu. Pokud má totiž plavání fungovat jako psí sport, měl by pes plavat alespoň několik minut v kuse. Aportování klacíku tomu zpravidla v praxi neodpovídá.

Bezpečnost především

Pokud plavání se psem berete vážně, zvažte plavání s plovací vestou. S vestou nebo bez, stejně psa nikdy nespouštějte z očí. Ve vodě se totiž velmi rychle unaví a snadno přecení své síly. I ve vodě hrozí přehřátí organismu.

Stejně jako před jakýmkoliv jiným sportem i před plaváním by pes neměl jíst, poslední jídlo by měl dostat min. 2 hodiny přes pohybovou aktivitou. Kvalitní strava je však při sportovních výkonech psa klíčová, je pro psa základním zdrojem energie. Vybrat kvalitní stravu, resp. granule pro psa přitom není nic jednoduchého. Hodit by se vám proto mohl tip na českého výrobce kvalitního krmiva pro psy (a kočky) Nativia.

Receptury Nativia zohledňují přirozené potřeby psího organismu. I proto je charakterizuje vysoký podíl živočišných bílkovin. Nativia si zakládá také na detailních a jasných informacích o složení, přesvědčte se sami tady...

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected].

Ohodnoť blog
1
Odeslat správu
Věčný hledač a objevitel.

Chceš vědět, když Radka ETC. přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.