Je tady doba tloustnutí. A pozor, týká se to i našich mazlíčků!

S klesajícími teplotami klesá i chuť k pohybu. Aktivita se snižuje, zatímco se zvyšuje chuť k jídlu. Tak nám velí příroda a pudy. Přirozeně si na zimu vytváříme tukové zásoby...

Přirozeně si na zimu vytváříme tukové zásoby, ač k tomu reálně nemáme jediný důvod.

Obezita není vítaná!

Žijeme v blahobytu a kdykoliv si můžeme dát to, na co zrovna máme chuť a co zrovna potřebujeme. Sklony k tloustnutí mají s příchodem chladných dnů i naši čtyřnozí společníci. Smutné psí oči jsou na podzim snad ještě smutnější než jindy. A přestože jde o němou tvář, pes nám jasně říká:

„Dej mi něco k snědku! A dej mi toho hodně!“

Na rozdíl od člověka není pes pánem svého jídelníčku, od toho je tu právě člověk, aby měl rozum a stanovil psovi a všem svým zvířatům jídelníček k jejich prospěchu. Tloustnutí, resp. obezita nikomu neprospívá. To je jasné! Obézní pes je snad ještě větší problém než obézní člověk.

Na podzim se přibírá snadno a rychle

Tukové zásoby podporují zahřátí organismu. Zvýšení přísunu energie v podobě jídla je logické u psů žijících venku.

Pokud však jde o zvíře, které zimu tráví doma u kamen, žádné tukové zásoby nepotřebuje. Přestože bude mít na podzim i doma žijící pes pravděpodobně větší chuť k jídlu, majitel by měl jeho chutě krotit (anebo se snažit zvíře ošálit).

Chovatel psa zpravidla neuspěje s menší porcí jídla. S tou se psovi rozhodně nezavděčí. Dá se však zachovat porce, ale snížit energetická hodnota dané stravy. Pokud krmíte granulemi, není nic snazšího než vybrat některou light variantu, které výrobci běžně nabízejí.

Český výrobce Nativia nabízí například granule NATIVIA SENIOR&LIGHT – kompletní krmivo pro psy všech plemen s nižší aktivitou či sklonem k obezitě. V jejich složení najdete i pivovarské kvasnice, lososový olej nebo probiotika, složky, které se hodí na podporu imunity.

Pro podporu imunity přijdou vhod i obsažené minerální látky, jako je zinek, měď nebo selen, a to v organické, tzv. chelátové formě. Není pochyb o tom, že chladné nevlídné počasí si o podporu imunity přímo říká...

Právě kvalitní a vyvážená strava se na správné funkci imunitního systému podílí největším dílem. Až za ní jsou případné doplňky stravy na imunitu, příp. praktičtí pomocníci v podobě nejrůznějších psích oblečků, pláštěnek apod.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Odeslat správu
Věčný hledač a objevitel.

Chceš vědět, když Radka ETC. přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.