Ligue 1, to čo bolo za šialenstvo! Paríž oslavuje víťazstvo po sedemgólovej prestrelke.

Futbalisti PSG zvíťazili v 24.kole najvyššej francúzskej súťaže na domácom trávniku nad Lille po napínavom závere 4:3. Domácim spadol kameň zo srdca, tréner Galtier ešte „žije”

Šláger ako sa patrí. Nasadenie, súboje, krásne góly, sporné momenty a žiaľ i zranenia. Toto všetko ponúkol zápas medzi prvým a piatym tímom tabuľky Ligue 1. Parížania do neho nastupovali vo veľmi negatívnom rozpoložení, pretože im hrozila už štvrtá ligová prehra v rade, čo sa naposledy PSG stalo ešte v roku 2000, dávno predtým, ako klub kúpili ambiciózni Katarčania. Tlak sa stupňoval po utorkovej prehre v Lige majstrov proti Bayernu Mníchov (0:1), kde v Parku Princov predviedli katastrofálny výkon najmä v prvom polčase.

Tentokrát už Galtier mohol rátať s Kylianom Mbappem od začiatku zápasu a jeho prínos bol markantný už v 11.minúte, keď sa po parádnom sóle presadil cez dvoch brániacich hráčov Lille. Všetko sa javilo viac než priaznivo pre hráčov z mesta módy, keď sa o 5 minút neskôr presadil Neymar. Hostia však nestiahli zbrane a za svoju aktivitu boli odmenení zásluhou 22–ročného Bafoda Diakiteho v 24.minúte. Viac vrások na čele fanúšikom PSG pridalo zranenie ľavého obrancu Mendesa, ktorého nahradil Juan Bernat.

Druhý polčas sa nemohol pre Parisiens začať horšie. Už po šiestich minútach bol nútený z ihriska odísť Neymar, ktorého zranenie môže vyradiť na dlhšiu dobu. Klub zatiaľ dĺžku absencie nešpecifikoval. Avšak už za 20 dní sa v Mníchove uskutoční odveta osemfinále LM! Hostia pokračovali v hernej aktivite a dočkali sa vyrovnania v 58.minúte, keď sa z penalty presadil Kanaďan David. Kontroverzné rozhodnutie rozhodcu Delajoda odobril systém VAR napriek značným protestom Parížanov. O 10 minút neskôr skóroval aj Bamba. Paríž prehrával 3:2. Vážnosť situácie domácich len podčiarkol športový riaditeľ Luis Campos, ktorý zišiel z tribúny na lavičku a hlasnými pokrikmi na hráčov sa snažil zvrátiť vývoj zápasu. Domáci kormidelník, ktorému dal klub údajne ultimátum na 4 zápasy, urobil aj posledné 3 personálne zmeny. Všetko už vyzeralo na historickú prehru PSG, prvú doma za posledné dva roky v Ligue 1, ale v 87.minúte zaúradoval opäť faktor Mbappe a vyrovnal na 3:3. Hlavný rozhodca aj kvôli ošetrovaniam pridal až 7 minút, a tak domáce nádeje na obrat stále žili. Uprostred nadstaveného času zatiahol ručnú brzdu Andre a dovtedy neviditeľný Messi si chystal loptu na hranici pokutového územia Lille. Nechytateľnou strelou rozhodol o výsledku tohto stretnutia, a tak potvrdil svoj zabijácky inštinkt.

PSG navýšilo náskok na čele tabuľky na 8 bodov, Lille ostáva piate. Konkurenti oboch klubov však ešte neodohrali svoje zápasy 24.kola. Domácich čaká o týždeň ďalší veľký zápas, a to proti druhému Olympique Marseille v stretnutí známom aj ako „Le Classique”. Lille privíta Brest.

Zdá sa, že Christophe Galtier si zatiaľ udrží miesto hlavného trénera, ale výsledky bude musieť ukázať aj v následujúcich dôležitých zápasoch. Tento výsledok môže byť odrazovým mostíkom na ceste za ustálenou formou a výkonmi, na ktoré sú fanúšikovia zvyknutí. Otázkou zostáva, či sa zranení hráči stihnú dať dokopy pred odvetou v Mníchove, ktorá do značnej miery určí, či bude sezóna úspešná alebo nie.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected].