15.2.2021 15:05

Existující typy vysavačů

Vybíráte nový vysavač? Pak jste si jistě všimli, že na současném trhu už dávno nenajdete jen klasické základní druhy, které byly kdysi jediným dostupným zbožím.

Vybírat můžete z celé řady sofistikovaných druhů hodících se pro různé příležitosti. V následujícím článku si rozbereme základní specifikace těch nejdůležitějších a uvedeme si, pro jaké situace je jednotlivé varianty hodí.

Klasické vysavače

Základ, který vždy ztělesňoval a stále ještě ztělesňuje jednoho z nejdůležitějších uklízecích pomocníků každé domácnosti. Klasické vysavače jsou téměř nepostradatelné. Jsou charakteristické vysokým výkonem, kvalitní filtrací, ale bohužel také horší mobilitou a vyšší hlučností.

Tyčové vysavače

Pokud hledáte alternativu ke klasickým vysavačům, zejména z důvodu zájmu o vyšší mobilitu, mohly by pro vás tyčové vysavače přinášet schůdné východisko. Jejich hlavní výhodou je univerzální použitelnost i na hůře přístupných místech. Bohužel ale disponují menším výkonem než běžné vysavače.

Robotické vysavače

Robotické vysavače jsou spíše trendem poslední doby. Přestože se jejich funkčnost stává často předmětem kritiky, mohou najít využití zejména pro účely prodloužení intervalu mezi vysáváním běžným vysavačem. Další informace o jednotlivých modelech jsou snadno k nalezení v internetových porovnávačích.

Ruční vysavače

Další variantou pro všechny zájemce o maximálně kompaktní zařízení přinášejí ruční vysavače. Ty jsou využitelné pro úklid ve stísněných prostorách. Hodí se například i pro vysávání automobilu nebo spár u sedačky. Ve většině případů fungují díky napájení z baterie a není u nich tedy nutné připojení do sítě. To se bohužel promítá mimo jiné na menším výkonu.

Další druhy

Tím výčet všech dostupných druhů vysavačů nekončí. Setkat se můžete například také s parními, vodními či průmyslovými vysavači. Jejich popularita je však obecně nižší než v případě zmíněných variant.

Zdroje

https://www.spotrebitelov.cz/clanky/jak-vybrat-vysavac/

https://www.arecenze.sk/klasicke-vysavace/

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Odeslat správu

Chceš vědět, když kuzumuzu přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.