16.5.2019 13:18

Čo sa to vlastne stalo ...

Posledné tri zápasy v ľuďoch vyvolali rôzne pocity nálady a rozdelili ich na 2 skupiny ...

Ach ta naša reprezentácia.

Naši junáci ktorý vedia vždy “prekvapiť”... prekvapili aj tentokrát. Poďme ale pekne od začiatku.

1. zápas s USA priznajte sa kto veril našim hlavne po tom ked USA ukázalo mená ktoré nastúpia... ja som to teda nebol dúfal som možno vo vyrovnanú prvú tretinu ale isto som nerátal s tým ,že naložíme “amíkom” 4:1 ... už od začiatku stretnutia som len nechápavo krutil hlavou a pýtal sa samého seba čo to je za team s dvojkrížom na hrudi veď to nie sú naši ...takto hrali naposledy možno aj 10 rokov naspäť. Každou minútou zápasu som sa viac a viac tešil z hokeja ,bola to radosť pozerať sa na bezmocnosť “výberu NHL” radosť sledovať Rybára v bráne radosť z toho ,že hneď prvý zápas Slovenska proti hviezdnej USA práve naši diktovali tempo hry. Naši boli vždy tam kde mali byt... bol to zápas kde naši chlapci hrali hokej.Bolo vidieť ,že tam naši nechali srdce a aj dušu a za odmenu celých 60minut cítili aj radosť z hladiska veď ked niekoľko tisíc ľudí sleduje, tlieska, povzbudzuje teba aj tvoj team je to ako 7 hráč na ľade je to energia ktorú každý hráč potrebuje. A teda po 60 minútach bolo na svete veľké prekvapenie turnaja Slovensko porazilo USA 4:1 . Hneď sa na internete objavili fanúšikovia ktorý našich vynášali do nebies ... dokonca aj tí ktorý boli pred zápasom skeptický.

2. Zápas s Fínskom .... po poslednom zápase našim verila drvivá väčšina ľudí stále v každom rezonoval zápas s USA. Kazdy vedel ,že ak budeme pokračovať v disciplíne , budeme dravý a aktívny v každom súboji o puk mame body v kapse. Zapas sa v takom duchu aj niesol Fíni mali čo robiť neboli sme pre nich ľahký super do vedenia sme sa dostali dosť skoro , ale vtedy naši chlapci trosku “zaspali” a ani sme sa nenazdali a sieť sa u nás vlnila 2x po sebe v krátkom čase. To malo za následok jemný upadok morálky ,ale stále sa slovensko snažilo vyrovnať nestrácalo nádej bojovali sme o puk ... korčuľovali nebol so ten klasicky staticky hokej na aký sme zvyknutý z posledných rokov a presne vďaka tomu sa nám podarilo Fínov dobehnúť a vyrovnať. Sebavedomie hráčov šlo zas o niečo hore ľudia na štadióne a určite ak pri televízoroch sa tesili z takého hokeja predsa byt fínom vyrovnaným súperom nie je len tak. Na naše nešťastie v záverečnej tretine pristala šťastena na fínskych hokejkách lepšie povedané mlady Kapo Kakko bol všade a bolo len otazkou času kedy sa zas prejavý zápisom ako strelec ďalšieho gólu .... gol na 2:3 našim určite ”podkopol nohy” ale hrali ďalej snazili sa to zvrátiť už to miestami vyzeralo že by sa dalo aj vyrovnať.... lenže hrdina zápasu Kakko zas úradoval a šance Slovenska na zisk čo i len bodiku zabil gólom do prázdnej bránky v jeho hattrickovom zápase. Odohrali sme krásny rýchly a svižný zápas ,ale bohuzial bez zisku nejakeho bodu. Ale na ten hokej bola určite radosť pozerať.

Den oddychu pred našim šlagrom s Kanadou...

3. Zápas s Kanadou.... tento zápas bolo malé finále. Každý kto tento zápas videl určite svojim očiam neveril. To čo tam robila skupina chlapcov pod vedením Craiga bol určite kus hokejového umenia každého jedného hráča. V tomto zápase sme videli tu nasu húževnatosť, bojovnosť,silu jednotlivca ale aj celku ... lietalo sa z prava do ľava ... z ľava do prava . Krasne nam to dokazuje to že padlo 11 gólov čo nečakal nikto dokonca ani my a ani Kanada. Už za stavu 0:2 sa ukázal ten kanadský štýl hry, snaha vynútiť si faul útoky do tela strkanie a celkovo ničenie tej našej pohody ... a samozrejme kanadsky kolotoč okolo našej bránky ... a ani sme sa nenazdali bolo 2:2 ... človek by čakal že naši budú klasicky zaskočený a prestanú hrať ... neviem čo im trener povedal ale do 2 tretiny nastúpil rovnaký tým aky začal aj 1 tretinu ... nedali sme Kanade priestor na ich hru vytláčali sme ich napádali a vďaka tomu sme skóre zas otočili na 2 gólový rozdiel ,nanešťastie sa opakoval záver ako v 1 tretine s tým rozdielom že sme dostali ešte gól navyše a prvýkrát sme prehrávali... vtedy by našim isto nikto nevyčítal že by prestali hrať tak otvorenú hru ako doteraz ... nastastie sa nič take nekonalo a naši zapli výkon na 130% dokázali sme vyrovnať a hlavne sme Kanadu nútili hrať nasu hru dokázali sme ich zavrieť vo vlastnej tretine a tocit taký istý kanadsky kolotoč ... ano uznavam kanada vedela vyštartovať do brejku ale nemala to vôbec jednoduché . Už sme sa všetci radovali že trto dal gól ktorý nám vyhra potrebné 3 body do tabuľky lenže to sa na našu smolu nestalo .... a vdaka “faulu” Černáka nám Kanada v samom závere stretnutia zlomila väz a s presnosťou chrirurga dostala puk za Ciliaka .... necelé 2 sekundy nas delili od senzácie.

Ak si odmyslime to ,že sme prehrali lebo s tým naozaj nikto nerátal bol ten zápas taký aký chceme aby bol každý.

Goly padali .... hráči nestali na mieste ale korčuľovali naozaj aktívne.... za tento zápas sme si zasluzili prinajmenšom bod.

Lenze super ako Kanada trestá každú malú chybu v útoku a obrane a tak to aj presne dopadlo.

Nemôžeme sa na máš tým hnevať .... vela Našich hráčov nemá skúsenosti väčšina sú mladé pušky ktoré potrebuju hrávať čo najcastejsie ... a časom si z nich vychovame tu nasu zlatu generáciu :)

Po prvých 3 zápasoch malo Slovensko veľa fanúšikov každý fandil a tešil sa ale bohuzial po včerajšom zápase s Nemeckom sa fanusikovia stratili a vrátili sa 2 týždňový odborníci ktorý zas len nadávajú a mudrujú .... naozaj si uvedomte koľko skúsenosti ma náš tím aky je vekový priemer a ako dlho spolu hrávajú a do toho si zarátajte to že sa hra doma ako povedal nebohý kapitán Palko Demitra doma je to náročnejšie doma chcete vyhrať o to viac a o to viac robíte chyby.

Takže poďme našich podporiť nech to tu dohrame so cťou a ukážme im že su to naši majstri!