1. Na začátku vyndáme všechny potraviny a výrobky. Budeme ledniči potřebovat úplně prázdnou, aby jsme v ní měli prostor a viděli všechny nečistoty. Pokud jsou jednotlivé šuplíky v ledničce vysouvatelné, vyndáme je ven.
2. Potraviny, vyndané na kuchyňské lince protřídíme. Staré s prošlým datem trvanlivosti, ale i ty plesnivé vyhodíme do koše. Zabijete tak dve mouchy jednou ranou.
3. Nejprve začneme umývat police a šuplíky, které jsme již vyndali. Všechny části umývejte houbou s abrazivní vrstvou a mýdlovou vodou, která nesmí být příliš teplá, aby nedošlo k prasknutí částí, které jsou ze skla. Při velmi zaschlých skvrnách můžeme použít horkou vodu spolu s čpavkem v poměru 1:5 a skvrnu necháme chvíli odmočit.
4. Vnitřní stěny ledničky již mýdlovou vodou neumýváme. Dobré není používat ani chemické prostředky, kterými by mohla lednice načichnout. Doporučujeme vám smíchat 3 lžíce jedlé sody rozpuštěné ve čtvrt litru horké vody. Nebo 1 díl jablečného octu a 4 díly horké vody.
5. Vnitřek ledničky a všechny police a šuplíky důkladně osušte a vraťte zpět na původní místo.
6. Lednici vyčistěte i zveknu, ale najlépe utěrkou, abyste nepoškodili její povrch.
7. Jako poslední část, která bývá nejvíce zaprášená je zadek lednice, kondenzátor. nejprve vysajte všechen prach vysavačem a potom kartáčkem dočistěte jednotlivé části. 8. Ledničku a myčku na nádobí byste měli čistit minimálně dvakrát do roka. Prodloužíte jejich životnost a zamezíte šíření bakterií. Samozřejmě záleží také na kvalitě jednotlivých spotřebičů a značek. Při koupi nových ledníc vám určitě doporučuju podívat se na jejich testy a recenze, abyste při jejich výběru udělali správnou volbu.
Pokud se budete řídit předcházejícími tipy, čistení ladničky bude mnohem jednodušší. Zabere vám maximálně 2 hodiny a to vše bez stresu a chaosu.
Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected].
Chceš vědět, když Petr Kempl přidá nový blog?
Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.