Dnešní mládež a drogy.

Spousta dnešních dětí bere drogy. Od lehkých, jako je marihuana, přes taneční až po tvrdé.

Dospělí se na ně dívají skrz prsty a neví si se svými ratolestmi rady, a u toho se úpěnlivě snaží vymyslet, proč to jejich děti dělají. Jenže rodiče místo toho, aby hledali opravdový zdroj problému a připustili, že chyba může být z velké části na jejich straně se všechno snaží házet na kamrády svých potomků, internet, média, nebo dokonce školu. Je zarážející, že si někteří rodiče tvrdohlavě stojí za svým názorem, který ale jejich dětem vůbec nepomáhá, naopak tím podporují jakýsi plamen vzdoru, který se uvnitř puberťáků, které mají doma, rozhořívá.

Do drog se dá spadnout lehce, ale proč by s nimi vůbec někdo začínal? Ze zvědavosti, někteí říkají. Z nudy, už jim ty telefony tak vymyly mozky, že nevědí co by dělali, tvrdí jiní. Asi vás zklamu, ale kámen úrazu je v něčem zcela jiném. Pokud vaše dítě bere drogy, měli byste se v první řadě zamyslet sami nad sebou. Oni si to možná taky nepřipouští, ale všechno může pramenit doma. Může to totiž znamenat třeba vzpouru, když se o dítě až přehnaně staráte a ono vám chce ukázat, že nad vším nemáte kontrolu a projevuje tak své bohémství. Nebo naopak jde o zoufalou snahu vás na sebe upozornit. Což bývá nejčastější příčina. Chtějí, abyste si všimli, že něco není v pořádku, chtějí abyste se zajímali o to jak se mají. Ne tím klasickým ,co bylo ve škole´ způsobem. Samozřejmě toto nutně nemusí být důvody, proč s drogami vaše dítě začalo, ale mnohokrát to tak bývá a uvědomit si zdroje problémů je první krok k jejich vyřešení.

Takže pokud má vaše dítě nějaké trable, je čas zahodit hrdost za hlavu a být tu pro něj, protože právě Vy jste ti, kteří jej mohou udržet nad vodou.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
1
Odeslat správu

Chceš vědět, když Upset Princess přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.

Další články autora

Zobrazit všechny
14.12.2018 23:32
NÁLADA
12.12.2018 20:42
BEZMOC