Fanoušci pomáhají v boji s COVID-19 rouškami, potravinovými sbírkami i stěhováním nemocnic

Opět jsme dokázali, že jako národ, jak ten český, tak i slovenský, se dokážeme semknout a společně bojovat. Své dobré srdce ukázaly i komunity fanoušků.

Česko

Začneme asi od těch nejvíce opěvovaných - žroutech dětí a postrachů rodin s dětmi, jak jsou občas nazýváni - od ostravských. Fanoušci Baníku uspořádali sbírku a ve spolupráci se společností Octagon získali přes 5 000 roušek, které rozdávají napříč zařízeními po celém Slezsku. Přidali se i Ultras výrobou látkových roušek s kapsami na filtr, které již brzy rozdají dále. Není to jediná akce, ve které „Chachaři” ukázali, že dokáží pomoc - před necelým měsícem totiž společně s klubem dali dohromady 800 tisíc korun, které věnovali obětem prosincové střelby v ostravské fakultní nemocnici. Pomoc nabídly i jednotlivé fanouškovské skupiny Baníku ve městech a jsou ochotné pomoci komukoliv, kdo to v dnešních dnech potřebuje. Nezahálí ani tolik opěvovaní „chuligáni z Polska”, kteří často navštěvují Ostravu. Ti katowičtí zatím věnovali nemocnicím potřebné věci v hodnotě přes 100 tisíc korun.

Největší rival ostravských - Opaváci také pomáhají a společně s lokálními firmami věnovali tamním domovům důchodců, nemocnicím a dopravnímu podniku 300 koláčů, 2 000 balení ovesných kaší a 1 000 balení Musli cereálií.

Tábory jako Slavia Praha nyní pořádají sbírky a prodávají roušky za symbolické ceny - veškerý zisk pak věnují lokálním nemocnicím, domovům důchodců a podobně. Všichni se pak snaží podpořit osoby v první linii aspoň transparenty - do této akce se zapojili fanoušci z AZ Havířov, Sparty Praha, Motoru České Budějovice, Bílých tygrů Liberec, Starého Města, fanoušci Slavie z Berouna a Baníku z Frýdku-Místku, Opavy, Hradce Králové, MFK Karviná, Mladé Boleslavi, Jablonce, Slovácka, Dukly Jihlava, Baníku Sokolov, Karlových Varů, Komety a Zbrojovky Brno, Kolína a dalších.

Slovensko

Pomáhají i fanoušci na Slovensku - ti ze Slovanu na vlastní náklady rozváží nákupy ohroženým skupinám, mimo to se prezentovali transparentem „ĎAKUJEME VÁM, KTORÍ STE TU PRE NÁS!!!" a následně jej vyvěsili před nemocnicí na Kramároch. Dalším aktivními tábory jsou Nitranští fotbaloví fanatici, Zvolen a Trnava - také nabízí podobnou pomoc jako Slovan.

Zbytek světa

Ze světa stojí za zmínku například chorvatští fanoušci - jak ti z Torcidy (Hajduk Split) tak i ti z Bad Blue Boys (Dynamo Záhřeb) pomáhají vládě v zasažených oblastech, například stěhováním věcí v nemocnicích. Atlanta Bergámo pak kvůli zrušení ligy věnovala peníze z lístků (40 tisíc euro) městské nemocnici. Pomáhají opravdu všichni - v Polsku jsou to fanoušci jak klubů z nejvyšší soutěže, tak i fanoušci z klubů 4. a nižších lig.

Všichni si totiž uvědomují, že každá pomocná ruka se hodí. A komunity fanoušků, v jejichž řadách jsou tisíce osob, společně dokáží silně pomoci. Tak doufáme, že si na to vzpomenete, až zase jednou Jára Bosák bude mluvit o „bezmozcích, kteří mají v hlavě jenom násilí”.

HS - Football Factory

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
0
Odeslat správu

Chceš vědět, když honzahaes přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.