26.6.2024 20:17

Jak vybrat platformu pro tvorbu nového webu

Rozdíl mezi webovou stránkou vytvořenou ve WordPressu a ve webovém editoru (jako jsou Webnode, Wix, Squarespace nebo Weebly) je značný. Zde je podrobné srovnání obou přístupů:

Tvorba webu ve WordPress

WordPress je populární open-source platforma pro tvorbu webových stránek, která poskytuje rozsáhlou flexibilitu a kontrolu nad webem.

Výhody :

Flexibilita a rozšiřitelnost:Široká nabídka témat a pluginů: WordPress nabízí tisíce témat (designů) a pluginů (rozšíření), které můžete použít k přizpůsobení a rozšíření funkcionality svého webu. Možnosti přizpůsobení: S WordPressem máte přístup k HTML, CSS a PHP, což umožňuje hluboké přizpůsobení designu a funkcí. Podpora různých typů obsahu: WordPress podporuje blogy, e-commerce, portfolia, fóra a mnoho dalšího.

Kontrola nad hostingem a daty:Výběr hostingu: Můžete si vybrat poskytovatele hostingu, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, což může zahrnovat i vyšší výkon a bezpečnost. Úplná kontrola nad daty: Všechna data jsou uložena na vašem hostingu, což znamená větší kontrolu a bezpečnost.

SEO a marketing: Pokročilé nástroje SEO: WordPress je známý pro své možnosti optimalizace pro vyhledávače (SEO), díky různým pluginům a nástrojům, které vám pomohou zlepšit viditelnost vašeho webu. Integrace marketingových nástrojů do www: Snadná integrace s různými nástroji pro emailový marketing, analytiku a další.

Komunita a podpora: Široká komunita: WordPress má velkou uživatelskou základnu a komunitu vývojářů, což znamená dostupnost širokého spektra zdrojů a podpory. Časté aktualizace: Platforma se pravidelně aktualizuje, což zajišťuje bezpečnost a nové funkce.

Nevýhody Wordpressu:

Složitost: Nastavení a správa webu ve WordPressu může být pro začátečníky složitá, zvláště pokud jde o přizpůsobení a instalaci různých pluginů. Technické znalosti: Pro hlubší úpravy a optimalizace může být potřeba znalost kódování a s tím spojené výdaje za programátora.

Údržba: Aktualizace a bezpečnost: Musíte se starat o pravidelné aktualizace WordPressu, pluginů a zabezpečení webu nebo počítat s investicí za správu odborné firmě. Hosting a zálohy: Je potřeba spravovat vlastní hosting a pravidelné zálohování webu.

Webové editory (Wix, Squarespace, Weebly atd.)

Webové editory jsou platformy, které umožňují vytvářet a spravovat webové stránky pomocí vizuálních nástrojů a jednoduchého uživatelského rozhraní.

Výhody webových editorů:

Jednoduchost použití:Drag-and-drop rozhraní: Většina webových editorů nabízí intuitivní vizuální rozhraní, které usnadňuje tvorbu webových stránek bez nutnosti znalosti kódování. Přednastavené šablony: K dispozici jsou profesionálně navržené šablony, které lze snadno upravit a přizpůsobit.

Integrované služby:Vše v jednom: Všechny potřebné služby (hosting, bezpečnost, zálohování) jsou součástí jednoho balíčku, což usnadňuje správu webu. Jednoduchá správa: Většina technických aspektů je spravována za vás, což snižuje potřebu údržby.

Rychlost nasazení: Webové stránky mohou být vytvořeny a spuštěny během několika hodin, díky jednoduchému rozhraní a přednastaveným šablonám. Minimalizace technických problémů: Menší riziko technických problémů díky uzavřenému ekosystému.

:Podpora zákazníků: Webové editory často nabízejí rychlou a přístupnou podporu, která může pomoci s jakýmkoli problémem při tvorbě nebo správě webu. Komplexní dokumentace: Poskytují detailní návody a dokumentaci, která usnadňuje použití platformy.

Nevýhody webových editorů:

Omezená flexibilita: Možnosti přizpůsobení jsou omezenější ve srovnání s WordPressem, zvláště pokud jde o specifické funkce a designy. Menší nebo žádná kontrola nad kódem: Přístup k HTML/CSS/JavaScriptu je často omezen nebo není vůbec k dispozici.

Závislost na platformě: Jste závislí na poskytovateli služeb pro hosting, bezpečnost a aktualizace, což může znamenat omezení v případě změny poskytovatele. Migrační problémy: Přesun webu na jinou platformu může být složitý a někdy nemožný.

Měsíční poplatky: Webové editory často vyžadují měsíční nebo roční předplatné, které může být dražší než samostatný hosting pro WordPress. Poplatky za doplňkové služby: Některé pokročilé funkce nebo možnosti přizpůsobení mohou vyžadovat další poplatky.

Shrnutí

Vybírat zda vytvořit nové webové stránky mezi WordPressem a webovým editorem závisí na vašich potřebách, financích a dovednostech:

WordPress je ideální pro uživatele, kteří hledají vysokou míru přizpůsobení, chtějí mít kontrolu nad hostingem a daty a jsou ochotni investovat čas nebo investice do učení a údržby.

Webové editory jsou skvělé pro ty, kteří chtějí jednoduchý a rychlý způsob, jak vytvořit webovou stránku bez technických znalostí a údržby. I v tomto případě však doporučuji spolupráci s expertem pro danou platformu a SEO. Experti na webové editory vám také poradí která platforma bude pro váš nový web ta nejlepší.

Výběr platformy by měl být založen na tom, jaké funkce potřebujete a kolik času a zdrojů jste ochotni investovat do tvorby a správy webu. Často se setkávám s klienty, kteří mají web, který nemají optimalizovaný a ke kterému nemají ani žádná data. Webdesigner sice udělal hezký design, ale dostal zaplaceno a proto už nezvedá telefon. Někdy se setkávám s jisotu arongancí programátorl, kterým se nechce opravovat vlastní chyby.

Proto doporučuji tvorbu webu přenechat nejlépe profesionální firmě, která vytvoří plně optimalizovaný web bez technických vad, a předá všechny soubory a data, aby případnou správu webu mohl zajistit kdokoli.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected].

Ohodnoť blog
1
Odeslat správu
Jsem marketingová specialistka se zaměřením na tvorbu jednoduchých, funkčních a optimalizovaných webů. Ve volném čase ráda tvořím články pro webové blogy. Ráda píšu články se zaměřením na marketing, obchod, děti, zábava, zdravý životní styl, ale dokážu zajistit články ze všech oborů. Moje PR Články na zakázku mohou být v českém slovenském, anglickém, italském a německém jazyce.

Chceš vědět, když Lucie přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.