Hračky jsou pro děti důležité, ale vsaďte na přírodní materiály

Děti si potřebují hrát. Hrou se učí, poznávají svět a rozvíjejí své dovednosti. Cokoliv, co pro hru využívají musí být nejen zajímavé, ale předně bezpečné.

Hračky vyrobené z přírodních materiálů jsou stále populárnější. Rodiče, kteří chtějí podpořit zdravý vývoj svých dětí, ale zároveň se chovat šetrně k přírodě volí právě tento styl. Navíc jsou tyto hračky velmi příjemné na dotek, zdravotně nezávadné a estetické. Díky speciální povrchové úpravě nátěrem odolným vůči slinám se nemusíte obávat volit chrastítka nebo zvířátka ze dřeva ani pro ty nejmenší děti.

Velmi důležité je vědět, že děti vše nejen ohmatají ručičkami, ale také olizují a okusují. Jejich zkoumání světa ze začátku totiž probíhá zejména tímto způsobem. Volbou přírodních materiálů se můžete u vašeho dítěte vyhnout nepříjemným alergickým reakcím, vždy proto hledejte to nejlepší a nejkvalitnější. Volte výrobce, kteří se specializují na ekologické hračky a používají šetrné výrobní postupy.

Dřevěné hračky

Dřevo je po staletí tradičním materiálem. Dřevěné hračky jsou často ručně vyrobené a mají jednoduchý a vkusný design. Vaše děti si můžou vyhrát s dřevěnými stavebnice, puzzle, autíčkami, dřevěnou kuchyňkou, dřevěným nádobím a spoustou dalších. Skvělou volbou jsou také různé dřevěné prolézačky, hrazdičky nebo houpací desky. Vše skvěle rozvíjí dětskou motoriku, stabilitu a také kreativitu. Houpací desku mohou děti využít nejen na houpání, ale také na hraní nebo odpočinek. Nebojte se, určitě vymyslý spoustu zajímavých aktivit.

Bambusové hračky

Bambus je ekologický materiál, který se velmi rychle přirozeně obnovuje. U nás hračky z tohoto materiálu nejsou ještě tak rozšířené, ale je vhodný pro výrobu různých skládaček a stavebnic.

Textilní hračky

Látkové hračky z přírodních materiálů jsou vděčné díky snadné údržbě. Pro děti jsou příjemné na dotek, měkké a do přírodních deček se rádi zabalí. Některé děti jsou skromné a stačí jim malá oblíbená dečka, bez které kolikrát ani neusnou. Textilní knížky jsou často opatřené různými materiály pro rozvoj jemné motoriky, sluchu a zraku. Jedna část může šustit, další části jsou z různých materiálů, čím se dítě učí rozeznávat povrch i hmatem. A pokud bude potřeba, snadno hračku vyperete.

Hračky z přírodního kaučuku

Přírodní kaučuk je bezpečný a ekologický materiál pro hračky všech věkových kategorií. Hodí se pro výrobu míčů, veselých barevných postaviček a oblíbených zvířátek, ale zejména je to skvělý materiál pro výrobu kousátek. Nejmenší děti trpí často při růstu zoubků a tyto roztomilé pomůcky jim usnadní zvládnout jejich prořezání.

Mějte vždy na mysli, že při výběru všech hraček, ať už z přírodních materiálů nebo těch klasických je velmi důležité zkontrolovat, zda mají potřebné certifikace a jsou vyrobené po všech stránkách z materiálů vhodných pro děti a splňují všechny bezpečnostní normy stanovené pro výrobky určené pro děti.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected].

Ohodnoť blog
1
Odeslat správu

Chceš vědět, když bara.holkova1 přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.