24.5.2023 11:25

Lité podlahy - nejlepší řešení pro vysokou zátěž

Průmyslové haly, zdravotnická zařízení, skladové prostory, ale i podzemní garáže nebo obchodní centra se mohou pyšnit pevnou, pružnou a přitom elegantní litou podlahou.

Průmyslové haly, zdravotnická zařízení, skladové prostory, ale i podzemní garáže nebo obchodní centra se mohou pyšnit pevnou, pružnou a přitom elegantní litou podlahou. Základem je samozřejmě pevná betonová základna. Na její hladký, suchý a bezporézní povrch je pak možné aplikovat litou podlahu, může to být například polyuretanová podlaha, epoxidová podlaha nebo antistatická podlaha.

Antistatická podlaha

V dnešní době jsou požadavky na realizaci moderních průmyslových podlah poměrně vysoké. Povrch podlah musí být odolný, navržený pro maximální zatížení, odolný proti vlhkosti a podobně. Nezapomíná se také na nepřetržitý provoz různých strojů a zařízení. Mezi velmi důležité úkoly takových průmyslových podlah patří i ochrana podlah před statickou elektřinou. Antistatické podlahy jsou vyžadovány zejména ve zdravotnických zařízeních na jednotkách intenzivní péče, operačních sálech, diagnostických centrech a dalších zdravotnických zařízeních, kde jsou instalována různá zařízení a přístroje pro podporu života pacientů. Proto se pro řadu prostor, a nejen těch zdravotnických, nestává antistatická podlaha luxusním doplňkem, ale povinnou podmínkou provozu. Veškeré práce, které jsou spojené s pokládkou antistatické lité podlahy, musejí být prováděny pečlivě a odborně.

Více informací lze najít na internetových stránkách https://jaclean.cz/antistaticke-podlahy.

Polyuretanová podlaha

Další možností, jak docílit dokonalé, hladké a odolné podlahy například ve výrobní hale nebo v obchodním centru, je polyuretanová podlaha. Každá realizace lité podlahy vyžaduje především velmi dobrou betonovou základnu. Zde se provádí tzv. vstupní inspekce, která prozkoumá, zda beton je připraven na povrchovou úpravu. Polyuretanová stěrka je měkčí, pružnější, je odolná proti chemikáliím, také proti oděru a dobře odolává i vlhkosti. Výhodou je, že polyuretanová podlaha, jako všechny lité podlahy, jsou v podstatě bezešvé a jsou vhodné pro celoplošnou pokládku. Polyuretanové podlahy jsou vhodné do sportovních hal, škol, zdravotnických zařízení, komerčních prostor a podobně. Navíc se dají i renovovat.

I v tomto případě se více informací zájemce dozví na internetových stránkách https://jaclean.cz/polyuretanove-sterky.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected]

Ohodnoť blog
1
Odeslat správu
Copywriter na plný úvazek!

Chceš vědět, když MoniB přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.