16.5.2023 18:54

Hledáte ubytování poblíž nejkrásnějších hradů a zámků? Naštivte město Turnov

Tipy na výlety a ubytování u města Turnov

Víš, kde se natáčely nejkrásnější české pohádky? Na hradech a zámcích v Českém ráji. Přečti si, které pohádky se tu natáčely a jed' se tam s dětmi podívat.  Blízké okolí a samotná oblast Českého ráje, ve které se nachází fajn ubytování pro dva nebo pro rodinu s dětmi, je historickými hrady a zámky doslova prošpikována.

Z desítek hradů a zámků nedaleko města Turnov v Českém ráji jsou bezesporu nejvíce navštěvované Hrubá Skála, Trosky,  Frýdštejn, Valdštejn nebo pohádkový hrad Kost. Pokud tě fascinují zříceniny určitě je zahrňte do svého výletu. Naplánuj si trasu se zastávkou na zřícenině hradu Zbiroh, Valečov nebo Zvířetice.

Doporučuji, si výlet přesně naplánovat, protože pokud se ti vybije mobil jako mě, může se ti stát že se ocitneš tak trochu mimo civilizaci. Najít pak zaparkované auto není nic jednoduchého, protože většina lidí na které narazíš jsou turisté jako ty a sami nevědí.

Pokud jsi fanda stanování určitě se ti bude líbit pod Troskami malý přírodní kemp Svitačka, který je umístěn přímo v lese. Na své si přijdou hlavně děti, které se v přírodě rozhodně nebudou nudit. K dispozici tu je i hezké dětské hřiště a díky skutečně malé rozloze budeš mít děti na očích přímo od stanu.

Hrad Frýdštejn najdeš na Maloskalsku. Projít si můžeš i známé skály a skalní města v jeho okolí. Dominantou hradu je velká hradní věž, postavená na nejvyšší pískovcové skále. Natáčela se tu pohádka O létajícím ševci a princezně Jasněnce.

Ubytování v blízkosti Turnova je na Malé Skále dostatek a vybrat si můžeš z luxusnějších penzionů jako je teta Marta. Penzion disponuje restaurací a nabízí dva dvojlůžkové pokoje, jeden čtyřlůžkový apartmán a jeden pětilůžkový pokoj s možností přistýlky. K dispozici je také venkovní bazén.

Pokud máš rád skalní města Příhrazské skály a Drábské světničky bys rozhodně neměl ignorovat. Český ráj a jeho skály, hrady, zámky a skalní města si stojí za svým jménem a až je navštívíš, přesvědčíš se o tom všem sám.

Ubytovat se můžeš poblíž města Turnov v soukromé chatě , mezi Příhrazskými skálami a zámkem Svijany, Hrubá Skála a Sychrov. Ubytování v chatě pro dva mimo město, spolu s krásnou zahradou, venkovním posezením a vířivkou zaručí prostor pro správně romantický pobyt.

Nová chata pro dva nebo rodinu s dětmi zaručuje naprostý klid a je k dispozici na pronájem jak na víkend tak i na celý týden. Nechybí povlečení, mýdla, toaletní papír, odpadkové pytle a vše ostatní co potřebujete mít v běžné domácnosti.

Rodiny uvítají pro dovolenou s dětmi chatu s oplocenou vlastní zahradou, vířivkou a širokou nabídkou výletů po okolí. V obci jsou dětská hřiště, autokemp, jezera ke koupání i rybolovu, řeka Jizera a cyklostezky. Za návštěvu stojí také zabávný park Štastná Země v nedalekých Radvanovicích nebo lanovka na Ještěd v Liberci.

Pohádková dovolená s dětmi pokračuje na zámku Staré Hrady- zde pokud hledáš, kam s dětmi na výlet - v jejich pohádkách najdeš ve čtyřech pohádkových okruzích přes 450 pohádkových bytostí. Projít si zámek v historickém kostýmu je jistě snem nejedné malé princezny.

Pokud rádi objevujete nová romantická místa a máte rádi tichou přírodu rozhodně se podívejte do Českého ráje. Vzhledem k tomu, že nabídka krásných výletů a sportovních aktivit je opravdu veliká, doporučuji tu zůstat alespoň týden a navštívit nejen hrady a zámky, ale vyzkoušet si třeba i paragliding na Kozákově, vodní vlek v Mnichově Hradišti nebo vodáckou trasu na Malé Skále.

A když zrovna nebude ideální počasí, můžeš zajet na bowling do Sedmihorek, navštívit Bozkovské Dolomitové jeskyně, prohlédnout si muzeum města Turnov, Škoda muzeum Mladá Boleslav nebo pivovar Svijany. Za zmínku také stojí rodný dům Eduarda Porsche nebo IQ park v nedalekém Liberci, který je skvělé navštivit i bez dětí.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected].

Ohodnoť blog
0
Odeslat správu
Jsem marketingová specialistka se zaměřením na tvorbu jednoduchých, funkčních a optimalizovaných webů. Ve volném čase ráda tvořím články pro webové blogy. Ráda píšu články se zaměřením na marketing, obchod, děti, zábava, zdravý životní styl, ale dokážu zajistit články ze všech oborů. Moje PR Články na zakázku mohou být v českém slovenském, anglickém, italském a německém jazyce.

Chceš vědět, když Lucie přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.