Společnost Tesla dosáhla v prvním čtvrtletí rekordních prodejů. Oslavila to vlastní značkou piva

Podle průběžných údajů se společnosti Tesla podařilo v posledním čtvrtletí prodat 422 875 vozů, což je o 36 % více než před rokem a o 4 % více než v posledním čtvrtletí.

Podle analytiků mělo toto číslo překonat hranici 430 tisíc, což se sice nestalo, ale i tak se jedná o rekordní výsledek tohoto předního výrobce elektromobilů. Kromě toho vydal limitovanou edici piva.

Poptávka po modelech 3 a Y se ve čtvrtletí zvýšila o 6 %, zatímco objednávky dražších modelů X a S klesly o 38 %. Tesla vyrobila 440 808 vozů díky zvýšené výrobě v Texasu, Německu a zejména v Číně, kde se zmírnila omezení související s pandemií. Globální snížení cen o 20 procent je reakcí na nesplněná očekávání analytiků pro rok 2021 a vyvolalo cenovou válku v Číně mezi Teslou a konkurenčními výrobci elektromobilů BYD a Xpeng.

Zavedení vlastní značky piva

Tesla vydala limitovanou edici piva GigaBier, kterou nabízí na svých oficiálních internetových stránkách za 89 eur. Balení obsahuje tři 330ml lahve ve tvaru inspirovaném vozem Tesla Cybertruck. Zajímavostí je, že pivo se vaří v Berlíně, má plzeňské kořeny, obsahuje exkluzivní odrůdu cyberchmel a speciální příchuť. Elon Musk chtěl tímto způsobem propagovat nový závod v Německu a jedná o možnosti vyrábět pivo právě tam. Pivo se tak připojí k jeho bizarním produktům, mezi něž dosud patřily plamenomet Boring Company, tequila Tesla a parfém Burnt Hair. Stejně jako v případě výše zmíněných výstřelků se pivo prodává na internetu za několikanásobek ceny a díky neobvyklému designu se láhev stala cenným sběratelským kouskem.

Akciím se daří dobře

Při pohledu na pětiletou výkonnost akcií Tesla vidíme, že se pohybují v zelených číslech. Hodnota společnosti letos vzrostla o 68 %, ale stále zůstává o více než 50 % nižší než její přecenění v listopadu 2021. Během pondělního obchodního dne se obchodovala za cenu kolem 207 USD za akcii.*

Graf: Vývoj akcií společnosti Tesla za posledních pět let (Zdroj: Google)

Dobré vyhlídky

V posledních měsících jsme zaznamenali mimořádný rozvoj v oblasti elektromobilů, například při plánování nových výrobních závodů a opatření k zajištění ekologičtější budoucnosti pro životní prostředí. Musk plánuje ještě tento měsíc navštívit premiéra Li Č'-čchianga, aby pomohl upevnit pozici značky v Číně, která je pro Teslu druhým největším trhem. Šanghajský závod je zdaleka největším výrobním centrem společnosti. Marketingový přístup společnosti a její významné postavení mezi technologickými společnostmi z ní činí nepochybně zajímavou událost, která může být příjemným doplňkem každého investičního portfolia. [1]

* Minulá výkonnost není zárukou budoucích výsledků.

[1] Výhledová prohlášení vycházejí z předpokladů a současných očekávání, která mohou být nepřesná, nebo ze současného ekonomického prostředí, které se může změnit. Taková prohlášení nejsou zárukou budoucí výkonnosti. Zahrnují rizika a další nejistoty, které je obtížné předvídat. Výsledky hospodaření se mohou podstatně lišit od výsledků vyjádřených nebo naznačených v jakýchkoli výhledových prohlášeních.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected].

Ohodnoť blog
0
Odeslat správu

Chceš vědět, když Olivia Lacenova přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.