Můj třídní sen

"O mém nedávném snu, který se mi zdál. Týká se školního srazu po mnoha letech, kde si též přejeme prožít svá studijní léta znovu ve šťastné době třeba dalece budoucí."

V ulici ponuré střídavě prší, a já se blížím k místu, kde máme se spolužáky a spolužačkami domluvený třídní sraz. To už ani není skoro pravda, jak čas letí směrem ke stáří, dalším rodinám i osudům!

Vcházím tedy do ponuré divadelní síně, kterou jsme si zamluvili, že se zde setkáme. U některých přátel zažívám šok, co všechno dokáže čas, jak dokáže stáří vzhledově i psychikou čarovat s lidmi.

I mnozí vidí moji tvář, odešly mi skoro všechny vlasy, na mém obličeji vzniklo více vrásek a prohlubní. Naštěstí nás hřeje vzpomínka na školní docházku, humor a studijní dobrodružství tehdy na slavném gymnáziu.

Některé mé spolužačky mi dávají najevo, že chtějí omládnout, prožít ten život pro změnu se mnou.

Díváme se na sebe, společně vyslovujeme možná (ne)reálná a (ne)možná osvícená přání. Snad v příštím životě se nám bude žít jinak, mnohem lépe a krásněji  - třeba v 77. století n. l.!

Václav Kovalčík, Zlín

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected].

Ohodnoť blog
0
Odeslat správu
Žiji, tvořím, publikuji, vzpomínám. Doma a na zahradě pěstuji a fotím exotické rostliny, chovám agamu vousatou. Jsem milovníkem přírody, umění, moderny a tradice. Mám rád skvělou společnost a kvalitní mezilidské vztahy.

Chceš vědět, když v.kovalcik přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.