Můj otočený sen

"O mém nedávném snu, který se mi zdál. Týká se školství, vzdělávání, studijních vztahů a otočení o 180 stupňů ve výběru maturitních předmětů."

Cítím se nesvůj, neboť mám před maturitou. Navštěvoval jsem semináře humanitní, ale vnitřní hlas mě nabádá, abych maturoval z přírodní věd - z biologie a chemie, navíc k angličtině přidat němčinu, aby to bylo pestré a spravedlivé dle mého vnitřního hlasu a svědomí.

Ocitám se na rychle svolaném setkání, od profesorek přírodních věd dostávám tematické celky k maturitě. Bez seminářů z přírodních věd jsem úplně ztracený. Otočit o 180 stupňů není jen tak.

Na humanitních seminářích byli totiž vyučující mnohem hodnější než v přírodních vědách.

Chtěl jsem přírodně a vědecky vynikat, ale vládla nějaká špatná konstelace. Bohužel mi v písemkách z biologie nebylo rozumět, navíc jsem nevypsal všechno, co vyučující chtěla, abych měl konečně za jedna.

Má to holka za ta léta našprtané a naučené víc než já, mnohem hlouběji a důkladněji!

Od profesorky němčiny si musím vyzvednou tematické celky, ale nevím kdy. Stále to odkládám. Bylo by trapné a hloupé, pokud bych opět otočil zpátky o dalších 180 stupňů ve výběru maturitních předmětů.

Maturita a svatý týden na obzoru, a já se topím v maturitních otázkách z přírodních věd. Zjišťuji, že nemám šanci dostat se na vyšší vědu přímo univerzitní!

Pociťuji, že je to prohrané. Na sobě mám tričko a a extrémně krátké kraťasy. V autobuse je to všem úplně jedno. Jsem uzavřený ve svém niterném strachu, co bude dál, jestli se ze svých starostí a problémů vůbec dostanu.

Václav Kovalčík, Zlín

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na [email protected]

Ohodnoť blog
1
Odeslat správu
Žiji, tvořím, publikuji, vzpomínám. Doma a na zahradě pěstuji a fotím exotické rostliny, chovám agamu vousatou. Jsem milovníkem přírody, umění, moderny a tradice. Mám rád skvělou společnost a kvalitní mezilidské vztahy.

Chceš vědět, když v.kovalcik přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.

Další články autora

Zobrazit všechny
17.3.2023 23:47
Můj třídní sen
9.3.2023 10:12
Můj vousatý sen
21.2.2023 20:41
Můj haldový sci-fi sen