Jak zjistit, co ti padne a najít tak svůj osobitý módní styl?

Osobitý styl v oblékání není pro každého samozřejmostí a najít ho může být pro spoustu z nás oříšek. V dnešním článku ti poradím, jak si najít takový styl, aby ses v něm vždy cítila dobře a svá.

V průběhu života se mění naše osobnost a s ní i náš styl oblékání. Obchoďáky a magazíny s módou na nás denně chrlí nespočet trendy kousků. Říkají nám, co si máme zrovna koupit a my si tak často pořídíme něco, v čem ani nevyjdeme mezi lidi. Těmto „přešlapům“, které nešetří naši peněženku se můžeš vyhnout. Stačí, když najdeš svůj styl.

Nech se inspirovat

Spoustu hvězd a módních blogerek je známých díky svému jedinečnému stylu, neboj se tedy od nich inspirovat. Projeď Instagram nebo Pinterest a udělej si složku, kde budeš vkládat outfity, které ti padly do oka. Styl, který v tvojí složce převládá, by měl být tvému srdci nejblíž.

zdroj: Zeny Rosalina

Tvar postavy

Každému prostě nesluší všechno, to víme. Určitě si už slyšela o přirovnávání postav například k hrušce nebo jablku. Osobně mi přijde nepřesnější typologie přirovnávající postavy ke geometrickým tvarům. Zkus se prohlédnout v zrcadle a říct si, jaké máš přednosti a naopak nedokonalosti. Když zjistíš, jaký tvar postavy máš, výrazně ti to usnadní hledání kousků, které ti padnou. Máš užší hrudník? Upozorni na něj výrazným náhrdelníkem. Nebo naopak se ti zdá, že nemáš tak výrazné boky? Vezmi si širší kalhoty.

zdroj: Ovayo Ntlabati

Basic kousky

Pořiď si do šatníku pár univerzálních kousků, u kterých máš jistotu, že nikdy nevyjdou z módy. Mezi ně patří například jednobarevná trička, košile, černé a světlé džíny. Tyhle kousky ti usnadní kombinování s výstředním oblečením a navíc nebudeš muset dlouze přemýšlet, co na sebe.

Vytřiď si oblečení

Praská tvoje skříň ve švech a máš v ní zmatek? Vyhraď si jedno odpoledne na čistku svého šatníku. Věci, které delší dobu nenosíš, vyhoď, prodej nebo daruj. Pak uvidíš, které věci unosíš a které příště radši nekupovat.

zdroj: Lauren Roberts

Barvy

Barvy se obecně dělí na dva základní typy, studené a teplé. Mezi ty teplé řadíme například žlutou, hnědou nebo zlatou. Naopak studené jsou fialové, modré a zelené tóny. S barevnou typologií je to ale trošku složitější. Červená může mít teplý i studený odstín, záleží na tom, jak teple na tebe barva působí.

vpravo je teplý odstín, vlevo studený

Jak ale zjistit, jaký typ jsme? Před zrcadlem si k tváři přilož stříbrný (studený typ) a zlatý (teplý typ) proužek, která barva ti více sluší a dokáže tě rozzářit, odpovídá tvému typu. Dále svůj typ můžeš zjistit díky barvě očí, vlasů a podtónu pleti.

Text je součástí Refresher blogu, není redakčním obsahem. Administrátory můžete kontaktovat na blogy@refresher.sk.

Ohodnoť blog
4
Odeslat správu

Chceš vědět, když tereza.traganova přidá nový blog?

Zadej svůj mail a dostaneš upozornění. Kdykoliv se můžeš odhlásit.